Close
beak
Strona główna >> Aktualności >> Ministerstwo
 
Przedział czasu:
 ...
 ...
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  37  >     idź do: 
19-12-2014
Odznaka

Za zaangażowanie i codzienną pracę, która bezpośrednio wpływa na kreowanie nowoczesnego i atrakcyjnego wizerunku Polski – to uzasadnienie przyznania odznaki, którą wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel otrzymała z rąk Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.


więcej »
19-12-2014
Spotkanie z delegacją BiałorusiZainteresowanie możliwościami polskiej infrastruktury portowej i kolejowej było celem oficjalnej wizyty delegacji Białorusi w porcie morskim Gdańsk (17-18 grudnia 2014 r.). Spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S. A., które odbyło się 18 grudnia 2014 r., przewodniczyli wiceminister infrastruktury i rozwoju Doroty Pyć i zastępca ministra transportu i komunikacji Republiki Białoruś Jewgienij Rogaczow.
więcej »
17-12-2014

Szefowa resortu infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak uczestniczyła w odbywających się pod przewodnictwem prezydentów Polski i Ukrainy rozmowach plenarnych delegacji obydwu państw. Podpisała również Memorandum o Porozumieniu w sprawie wsparcia strony ukraińskiej w obszarze dostosowania infrastruktury do standardów Unii Europejskiej.


więcej »
11-12-2014
flaga Królestwa NorwegiiNorwegia, mimo że nie należy do Unii Europejskiej, korzysta z dobrodziejstw wspólnego rynku. Posiada także bardzo dobre relacje z Polską. Dzięki funduszom norweskim i EOG Norwegia wspomaga nasz kraj, przyczyniając się m. in. do: ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego, promowania różnorodności artystycznej, ochrony zdrowia, rozwoju badań naukowych, czy wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego.
więcej »
04-12-2014
Spotkanie z ambasadorem RumuniiZakres bilateralnej współpracy oraz perspektywy budowy linii kolejowej, o szerokości europejskiej, z Polski do Rumunii przez terytorium Ukrainy były głównym tematem rozmów wiceministra Marcina Kubiaka z ambasadorem Rumunii Ovidiu Dranga.
więcej »
04-12-2014
stylizowany pies - logo festiwalu WATCHDOCS5 grudnia 2014 r, w Warszawie rozpocznie się czternasta odsłona, organizowanego od 2001 roku, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Bezpłatne bilety na spektakle do odebrania w kasach kin.
więcej »
04-12-2014
Minister Maria Wasiak podczas prezentacji sprawozdania ETOEuropejski Trybunał Obrachunkowy opublikował sprawozdanie roczne na temat budżetu UE za rok 2013. Jako niezależny organ kontrolny zaaprobował sprawozdanie finansowe Unii Europejskiej za 2013 r. Prezentacja raportu w Polsce odbyła się 4 grudnia 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Udział w spotkaniu wzięła minister Maria Wasiak.
więcej »
01-12-2014
Przemawia wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin KubiakPolska widzi duży potencjał we współpracy z Chinami na poziomie regionalnym i lokalnym. 1 grudnia 2014 r., z udziałem przedstawicieli polskich miast i województw, obradowała grupa robocza ds. polsko-chińskiej współpracy regionalnej. Podczas spotkania wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin Kubiak ogłosił, że Łódź w 2015 r. będzie gospodarzem III Forum Regionalnego Polska-Chiny.
więcej »
27-11-2014
Wiceminister Marcin Kubiak przy stole prezydialnymPolskie doświadczenia związane z członkostwem w Unii Europejskiej i rola europejskiej polityki spójności w kreowaniu rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju to główne tematy wystąpienia wiceministra infrastruktury i rozwoju Marcina Kubiaka podczas sesji otwierającej V Konferencję Skopijską. Odbyła się ona 26 listopada 2014 r.
więcej »
21-11-2014

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju monitoruje służby utrzymujące drogi krajowe i infrastrukturę kolejową podczas zimy. Przypominamy, gdzie można szukać informacji o aktualnych warunkach na drogach czy sytuacji na kolei.


więcej »
21-11-2014
Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr powstanie w Warszawie przy ul. Madalińskiego. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z funduszy norweskich i EOG w wysokości ponad 19 mln zł. Najważniejszym elementem projektu będzie adaptacja zabytkowej hali warsztatowej o powierzchni ok. 2, 8 tys. m2 na potrzeby teatralne.
więcej »
18-11-2014
Flaga IslandiiWspółpraca z Islandią w zakresie projektów miejskich finansowanych z funduszy EOG to główny cel wizyty wiceministra Marcina Kubiaka w tym kraju. Przedstawiciele resortu infrastruktury i rozwoju spotkali się z władzami miasta Reykjavik, w tym z wicemerem Ellý Katrin Guðmundsd.
więcej »
18-11-2014
Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak

Współpraca w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) na lata 2009-2014, a także ich kolejna edycja były głównymi tematami rozmów minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak z Vidarem Helgesenem, norweskim ministrem ds. Współpracy z Unią Europejską i krajami Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


więcej »
17-11-2014
wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin Kubiak

Trwa realizacja projektów dofinansowanych z funduszy szwajcarskich. Podsumowanie dotychczasowego wdrażania Programu wraz z omówieniem jego bieżącego zaawansowania było tematem posiedzenia Komitetu Monitorującego Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (SPPW), które odbyło się 14 listopada 2014 r. w Warszawie. Obradom przewodniczył wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin Kubiak.


więcej »
13-11-2014
Budynek Domu Pomocy Społecznej w Bobrku

Domy Pomocy Społecznej w podkarpackiej Lubzinie i małopolskim Bobrku zmieniły swoje oblicza. Dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim, placówki stały się miejscami nowoczesnymi, lepiej przystosowanymi do potrzeb mieszkańców.


więcej »
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  37  >     idź do: 
Fundusze Europejskie 2014-2020
Fundusze Europejskie
Mapa Dotacji UE – strona otwiera się w nowym oknie
Program Mieszkanie Dla Młodych
Program Budowy Dróg Krajowych
Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r.
Partnerstwo Publiczno-Prywatne
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Szwajcarsko Polski Program Współpracy
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Pomoc Techniczna 2007-2013