Close
beak
Strona główna >> Aktualności >> Ministerstwo
 
Przedział czasu:
 ...
 ...
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  37  >     idź do: 
26-01-2015
logo Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

Polska korzysta nie tylko z Funduszy Europejskich. Blisko pół miliona franków szwajcarskich otrzymaliśmy na programy profilaktyki zdrowotnej, ochronę środowiska, współpracę naukową, poprawę infrastruktury transportowej w miastach czy wsparcie społeczności lokalnych. Wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest już na półmetku. Uruchomione zostały wszystkie projekty. Jego realizacja potrwa do połowy 2017 roku. Pierwsze efekty polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie ochrony środowiska i bioróżorodności są widoczne już dziś.


więcej »
21-01-2015
Ruszyła budowa ośrodka umożliwiającego realizację największego w Polsce projektu walki z chorobami nowotworowymi pn. „Wielkopolska Onkologia”. Inwestycja ta otrzymała wsparcie z funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
więcej »
19-01-2015
Minister Maria Wasiak z wizytą na Ukrainie

Współpracy między Polską a Ukrainą w dziedzinie transportowej poświęcone było poniedziałkowe spotkanie minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak oraz wiceministra Zbigniewa Rynasiewicza z ministrem infrastruktury Ukrainy, Andriejem Piwowarskim. Rozmowa odbyła się w ramach wizyty polskiej delegacji rządowej w Kijowie, której przewodniczyła Premier Ewa Kopacz.


więcej »
19-01-2015
Polska korzysta nie tylko z Funduszy Europejskich. Blisko pół miliona franków szwajcarskich otrzymaliśmy na programy profilaktyki zdrowotnej, ochronę środowiska, współpracę naukową, poprawę infrastruktury transportowej w miastach czy wsparcie społeczności lokalnych. Wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest już na półmetku. Uruchomione zostały wszystkie projekty. Jego realizacja potrwa do połowy 2017 roku. Pierwsze efekty polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie profilaktyki zdrowotnej i pomocy społecznej są widoczne już dziś.
więcej »
14-01-2015
Uczestnicy spotkaniaMinister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak spotkała się ambasadorem Japonii Makoto Yamanakim. Rozmowa dotyczyła planowanej na luty br. wizyty minister w Kraju Kwitnącej Wiśni.
więcej »
12-01-2015
logo Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

Polska korzysta nie tylko z Funduszy Europejskich. Blisko pół miliona franków szwajcarskich otrzymaliśmy na programy profilaktyki zdrowotnej, ochronę środowiska, współpracę naukową, poprawę infrastruktury transportowej w miastach czy wsparcie społeczności lokalnych. Wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest już na półmetku. Uruchomione zostały wszystkie projekty. Jego realizacja potrwa do połowy 2017 roku. Pierwsze efekty polsko-szwajcarskiej współpracy są widoczne już dziś.


więcej »
07-01-2015
Waldemar Sługocki7 stycznia 2015 roku Waldemar Sługocki objął funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Jest odpowiedzialny za wdrażanie programu Infrastruktura i Środowisko, największego programu operacyjnego w budżecie na lata 2014-2020.

więcej »
19-12-2014
Odznaka

Za zaangażowanie i codzienną pracę, która bezpośrednio wpływa na kreowanie nowoczesnego i atrakcyjnego wizerunku Polski – to uzasadnienie przyznania odznaki, którą wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel otrzymała z rąk Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.


więcej »
19-12-2014
Spotkanie z delegacją BiałorusiZainteresowanie możliwościami polskiej infrastruktury portowej i kolejowej było celem oficjalnej wizyty delegacji Białorusi w porcie morskim Gdańsk (17-18 grudnia 2014 r.). Spotkaniu zorganizowanym przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S. A., które odbyło się 18 grudnia 2014 r., przewodniczyli wiceminister infrastruktury i rozwoju Doroty Pyć i zastępca ministra transportu i komunikacji Republiki Białoruś Jewgienij Rogaczow.
więcej »
17-12-2014

Szefowa resortu infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak uczestniczyła w odbywających się pod przewodnictwem prezydentów Polski i Ukrainy rozmowach plenarnych delegacji obydwu państw. Podpisała również Memorandum o Porozumieniu w sprawie wsparcia strony ukraińskiej w obszarze dostosowania infrastruktury do standardów Unii Europejskiej.


więcej »
11-12-2014
flaga Królestwa NorwegiiNorwegia, mimo że nie należy do Unii Europejskiej, korzysta z dobrodziejstw wspólnego rynku. Posiada także bardzo dobre relacje z Polską. Dzięki funduszom norweskim i EOG Norwegia wspomaga nasz kraj, przyczyniając się m. in. do: ochrony środowiska i dziedzictwa kulturowego, promowania różnorodności artystycznej, ochrony zdrowia, rozwoju badań naukowych, czy wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego.
więcej »
04-12-2014
Spotkanie z ambasadorem RumuniiZakres bilateralnej współpracy oraz perspektywy budowy linii kolejowej, o szerokości europejskiej, z Polski do Rumunii przez terytorium Ukrainy były głównym tematem rozmów wiceministra Marcina Kubiaka z ambasadorem Rumunii Ovidiu Dranga.
więcej »
04-12-2014
stylizowany pies - logo festiwalu WATCHDOCS5 grudnia 2014 r, w Warszawie rozpocznie się czternasta odsłona, organizowanego od 2001 roku, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Bezpłatne bilety na spektakle do odebrania w kasach kin.
więcej »
04-12-2014
Minister Maria Wasiak podczas prezentacji sprawozdania ETOEuropejski Trybunał Obrachunkowy opublikował sprawozdanie roczne na temat budżetu UE za rok 2013. Jako niezależny organ kontrolny zaaprobował sprawozdanie finansowe Unii Europejskiej za 2013 r. Prezentacja raportu w Polsce odbyła się 4 grudnia 2014 r. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Udział w spotkaniu wzięła minister Maria Wasiak.
więcej »
01-12-2014
Przemawia wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin KubiakPolska widzi duży potencjał we współpracy z Chinami na poziomie regionalnym i lokalnym. 1 grudnia 2014 r., z udziałem przedstawicieli polskich miast i województw, obradowała grupa robocza ds. polsko-chińskiej współpracy regionalnej. Podczas spotkania wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin Kubiak ogłosił, że Łódź w 2015 r. będzie gospodarzem III Forum Regionalnego Polska-Chiny.
więcej »
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  37  >     idź do: 
Fundusze Europejskie 2014-2020
Fundusze Europejskie 2007-2013
Mapa Dotacji UE – strona otwiera się w nowym oknie
Program Mieszkanie Dla Młodych
Program Budowy Dróg Krajowych
Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r.
Partnerstwo Publiczno-Prywatne
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Szwajcarsko Polski Program Współpracy
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Pomoc Techniczna 2007-2013