Close
beak
Strona główna >> Aktualności >> Ministerstwo
 
Przedział czasu:
 ...
 ...
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  36  >     idź do: 
27-11-2014
Wiceminister Marcin Kubiak przy stole prezydialnymPolskie doświadczenia związane z członkostwem w Unii Europejskiej i rola europejskiej polityki spójności w kreowaniu rozwoju społeczno-gospodarczego naszego kraju to główne tematy wystąpienia wiceministra infrastruktury i rozwoju Marcina Kubiaka podczas sesji otwierającej V Konferencję Skopijską. Odbyła się ona 26 listopada 2014 r.
więcej »
21-11-2014

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju monitoruje służby utrzymujące drogi krajowe i infrastrukturę kolejową podczas zimy. Przypominamy, gdzie można szukać informacji o aktualnych warunkach na drogach czy sytuacji na kolei.


więcej »
21-11-2014
Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr powstanie w Warszawie przy ul. Madalińskiego. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z funduszy norweskich i EOG w wysokości ponad 19 mln zł. Najważniejszym elementem projektu będzie adaptacja zabytkowej hali warsztatowej o powierzchni ok. 2, 8 tys. m2 na potrzeby teatralne.
więcej »
18-11-2014
Flaga IslandiiWspółpraca z Islandią w zakresie projektów miejskich finansowanych z funduszy EOG to główny cel wizyty wiceministra Marcina Kubiaka w tym kraju. Przedstawiciele resortu infrastruktury i rozwoju spotkali się z władzami miasta Reykjavik, w tym z wicemerem Ellý Katrin Guðmundsd.
więcej »
18-11-2014
Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak

Współpraca w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) na lata 2009-2014, a także ich kolejna edycja były głównymi tematami rozmów minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak z Vidarem Helgesenem, norweskim ministrem ds. Współpracy z Unią Europejską i krajami Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


więcej »
17-11-2014
wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin Kubiak

Trwa realizacja projektów dofinansowanych z funduszy szwajcarskich. Podsumowanie dotychczasowego wdrażania Programu wraz z omówieniem jego bieżącego zaawansowania było tematem posiedzenia Komitetu Monitorującego Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (SPPW), które odbyło się 14 listopada 2014 r. w Warszawie. Obradom przewodniczył wiceminister infrastruktury i rozwoju Marcin Kubiak.


więcej »
13-11-2014
Budynek Domu Pomocy Społecznej w Bobrku

Domy Pomocy Społecznej w podkarpackiej Lubzinie i małopolskim Bobrku zmieniły swoje oblicza. Dzięki przeprowadzonym pracom konserwatorskim, placówki stały się miejscami nowoczesnymi, lepiej przystosowanymi do potrzeb mieszkańców.


więcej »
06-11-2014
Infografika

Przed nami Święto Niepodległości i długi weekend, a więc czas wzmożonych podróży. Przypominamy, że 10 listopada w godzinach od 18.00 do 22.00, a 11 listopada w godzinach od 8.00 do 22.00, w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.


więcej »
06-11-2014
Minister Maria Wasiak i komisarz Corina Creţu

Stan negocjacji programów operacyjnych na lata 2014-2020 oraz zamykanie perspektywy 2007-2013 to główne tematy poruszane podczas pierwszego spotkania minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak z nową komisarz UE ds. polityki regionalnej Coriną Creţu. Pani Komisarz wybrała Polskę jako cel pierwszej wizyty po objęciu stanowiska.


więcej »
29-10-2014
Azbestodont - maskotka programu demontażu i bezpiecznego składowania azbestu, realizowanego przez gminę Szczucin

Gmina Szczucin, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, wznowiła znany z poprzedniego roku, adresowany do uczniów szkół podstawowych na terenie Małopolski, cykl spotkań edukacyjnych na temat azbestowych niebezpieczeństw.


więcej »
28-10-2014
Wiceminister Marcin KubiakPodsumowanie bieżącego wdrażania Mechanizmów Finansowych oraz możliwości współpracy w ramach kolejnej edycji to główne tematy poruszane podczas spotkania wiceministra Marcina Kubiaka z ambasadorami Królestwa Norwegii Ingrid Schulerud i Karstenem Klepsvikiem, które odbyło się 28 października 2014r. w Warszawie.
więcej »
27-10-2014
wiceminister Iwona Wendel z sygnatariuszami Memorandum o Współpracy Zacieśnienie współpracy w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych i usług pocztowych, to główny cel Memorandum o Współpracy, które zostało podpisane między Polską a Koreą Południową 23 października 2014 r. w południowokoreańskim Busan. W uroczystości podpisania dokumentu uczestniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel. Dwustronne porozumienie zawarto przy okazji posiedzenia Pełnomocników Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego.

więcej »
24-10-2014

Ponad 130 osób wzięło udział w konferencji pt. "Jak przygotować projekt PPP. Rola analiz przedrealizacyjnych na przykładzie projektów w sektorach ochrony zdrowia i dróg samorządowych", która odbyła się 22 października 2014 r. w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Zaproszeni eksperci byli zgodni co do kluczowej roli analiz i testów rynkowych w badaniu racjonalności zastosowania modelu PPP.

 


więcej »
23-10-2014

Współpraca w zakresie rozwoju transportu drogowego i kolejowego, żeglugi śródlądowej oraz komunikacji lotniczej to główne tematy trzeciego posiedzenia Polsko–Białoruskiej Grupy Roboczej ds. współpracy w dziedzinie transportu, utworzonej w ramach Wspólnej Polsko– Białoruskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Obradom, które odbyły się 21 października 2014 r. w Mińsku, przewodniczyli wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz i zastępca ministra transport i komunikacji Republiki Białoruś Jewgienij Rogaczow


więcej »
15-10-2014
logo Mistrzów Kodowania

Programowanie pierwszych gier, aplikacji czy wizualnych plansz za pomocą intuicyjnego języka Scratch* to zadania na miarę kilku tysięcy dzieci, które wzięły udział w zakończonej I edycji bezpłatnego programu edukacyjnego Mistrzowie Kodowania.


więcej »
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  36  >     idź do: 
Fundusze Europejskie 2014-2020
Fundusze Europejskie
Mapa Dotacji UE – strona otwiera się w nowym oknie
Program Mieszkanie Dla Młodych
Program Budowy Dróg Krajowych
Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r.
Partnerstwo Publiczno-Prywatne
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Szwajcarsko Polski Program Współpracy
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Pomoc Techniczna 2007-2013