Close
beak
Strona główna >> Aktualności >> Ministerstwo
 
Przedział czasu:
 ...
 ...
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  41  >     idź do: 
25-05-2015

We wtorek, 26 maja 2015 r. o godz. 9.30 odbędzie się briefing ministrów Marii Wasiak oraz Andrzeja Halickiego nt. Programu Polska Cyfrowa. Wydarzenie poprzedza konferencję "Polska Cyfrowa impulsem do e-rozwoju", promującą program skupiający się na obszarze cyfryzacji i technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Warszawa, Regent Warsaw Hotel, ul. Belwederska 23, godz. 9.30


więcej »
22-05-2015
Terminal

Zakończyła się modernizacja Terminala A na warszawskim lotnisku Chopina, który dziś popołudniu uroczyście dla podróżnych otworzyła minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. – Powstał jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Obecnie, po przebudowie, jest on zintegrowany z nowszą częścią pod względem architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym – powiedziała szefowa resortu. Inwestycję wsparły środki Programu Infrastruktura i Środowisko


więcej »
21-05-2015
Wizyta we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak udała się z wizytą do Wrocławia i Legnicy. W stolicy regionu zwiedziła Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym. W Legnicy natomiast rozmawiała z przedsiębiorcami, którzy uzyskali wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój swojej działalności.


więcej »
20-05-2015
Wiceminister Iwona Wendel

Poznański Park Naukowo-Technologiczny stworzył idealne warunki do rozwoju innowacyjnych pomysłów, a współpraca z naukowcami sprawia, że jest doskonałym partnerem w procesie komercjalizacji wyników badań i opracowywania nowoczesnych rozwiązań – podkreśliła wiceminister Iwona Wendel otwierając konferencję „Cluster of Science, Technology and Innovation”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 20-lecia istnienia Parku.


więcej »
18-05-2015
wiceminister Wendel z uczestnikami SzczytuWiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel wzięła udział w jubileuszowej XXV edycji Światowego Szczytu Kobiet jako członek polskiej delegacji pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Fuszary, Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Spotkanie, pod hasłem „Creative Women, Creative Economies”, odbyło się w dniach 14-16 maja 2015 r. w Sao Paulo (Brazylia).
więcej »
18-05-2015
Minister Maria Wasiak

Wizyta w zakładach PESY, na terenie modernizowanego dworca PKP Bydgoszcz Główna oraz Wyspy Młyńskiej, a także udział w Gali – Złota Setka Pomorza i Kujaw to główne punkty pobytu minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak w województwie kujawsko-pomorskim. Szefowej resortu towarzyszy wiceminister Paweł Olszewski.


więcej »
15-05-2015
Inauguracyjne posiedzenie polsko-chińskiego komitetu infrastruktury

- Od grudnia 2011 r. Polskę i Chiny łączą specjalne relacje określane mianem "partnerstwa strategicznego". Polska znalazła się w gronie zaledwie dziewięciu państw Unii Europejskiej, które mają relacje z Chinami na tak wysokim poziomie - przypomniał wiceminister Sławomir Żałobka rozpoczynając pierwsze posiedzenie polsko-chińskiego komitetu ds. infrastruktury.


więcej »
15-05-2015
Minister Maria Wasiak w SzczecinieMinister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak udała się z wizytą do Szczecina, by rozmawiać o najważniejszych inwestycjach infrastrukturalnych w regionie. Szefowa MIiR odwiedziła także Akademię Morską oraz Filharmonię Szczecińską. Spotkała się m.in. z wojewodą, marszałkiem, prezydentem miasta oraz przedstawicielami branży morskiej.
więcej »
15-05-2015
Logo konkursu Laur innowacyjności - z wizerunkiem Stanisława Sztasica

Naczelna Organizacja Techniczna zaprasza do udziału w konkursie im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2015”. Celem konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych innowacyjnych rozwiązań mogących mieć wpływ na przyspieszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski.


więcej »
15-05-2015
Budynek Dworca Morskiego

Wystawę opowiadającą o historii wyjazdów mieszkańców ziem polskich od XIX wieku, można już od najbliższej soboty zobaczyć w jednej z najnowocześniejszych placówek muzealnych w Polsce. Dzięki pożyczce z Inicjatywy JESSICA, zabytkowy budynek Dworca Morskiego poddano rewitalizacji, rozbudowano oraz nadano mu nowe funkcje. W uroczystości otwarcia Muzeum, udział wziął wiceminister Paweł Orłowski.


więcej »
14-05-2015
12 maja 2015 r. Prezes Rady Ministrów podpisała rozporządzenie w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego. Na stanowisko Pełnomocnika, w randze sekretarza stanu, Premier Ewa Kopacz powołała Pawła Olszewskiego.
więcej »
14-05-2015
Logo

To niezwykle istotne, że makroregion zaznacza swoją obecność na największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu promocyjnym świata – podkreśliła wiceminister Iwona Wendel, otwierając konferencję dotyczącą potencjału gospodarczego Polski Wschodniej. Spotkanie jest jednym z punktów programu Tygodnia Polski Wschodniej na EXPO 2015 w Mediolanie.


więcej »
08-05-2015
logo Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

Polska korzysta nie tylko z Funduszy Europejskich. Blisko pół miliona franków szwajcarskich otrzymaliśmy na programy profilaktyki zdrowotnej, ochronę środowiska, współpracę naukową, poprawę infrastruktury transportowej w miastach czy wsparcie społeczności lokalnych. Wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest już na półmetku. Uruchomione zostały wszystkie projekty. Jego realizacja potrwa do połowy 2017 roku. Pierwsze efekty polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie rozwoju regionalnego i społeczeństwa obywatelskiego są widoczne już dziś.


więcej »
06-05-2015
Minister Maria Wasiak

Skuteczna polityka regionalna nie może istnieć bez silnych i samorządnych regionów. Przez ostatnie 25 lat podjęliśmy wiele działań, aby regiony i rząd stały się faktycznymi partnerami w planowaniu i podejmowaniu działań rozwojowych – powiedziała minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak otwierając XI Ogólnopolską Konferencję „Finansowanie projektów samorządowych – czas na indywidualizm i innowacje”.


więcej »
04-05-2015
Wiceminister Paweł OrłowskiDo stolicy Małopolski zjechali samorządowcy, politycy i liderzy instytucji europejskich, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Przez dwa dni w ICE Kraków trwał Europejski Kongres Samorządów. Eksperci, a wśród nich wiceministrowie Paweł Orłowski oraz Iwona Wendel rozmawiali o miejscu i przyszłości regionów w Unii Europejskiej, w tym m.in. o wykorzystaniu środków unijnych z nowej puli.
więcej »
strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  ...  41  >     idź do: 
Fundusze Europejskie 2014-2020
Fundusze Europejskie 2007-2013
Mapa Dotacji UE – strona otwiera się w nowym oknie
Program Mieszkanie Dla Młodych
Program Budowy Dróg Krajowych
Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r.
Partnerstwo Publiczno-Prywatne
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Szwajcarsko Polski Program Współpracy
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Pomoc Techniczna 2007-2013