Close
beak
Aktualności
22-05-2015

Terminal A lotniska Chopina gotowy do obsługi pasażerów

Terminal

Zakończyła się modernizacja Terminala A na warszawskim lotnisku Chopina, który dziś popołudniu uroczyście dla podróżnych otworzyła minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. – Powstał jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Obecnie, po przebudowie, jest on zintegrowany z nowszą częścią pod względem architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym – powiedziała szefowa resortu. Inwestycję wsparły środki Programu Infrastruktura i Środowisko


więcej »o Terminal A lotniska Chopina gotowy do obsługi pasażerów

21-05-2015

Wizyta minister Wasiak na Dolnym Śląsku

Wizyta we Wrocławskim Centrum Badań EIT+

Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak udała się z wizytą do Wrocławia i Legnicy. W stolicy regionu zwiedziła Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym. W Legnicy natomiast rozmawiała z przedsiębiorcami, którzy uzyskali wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój swojej działalności.


więcej »o Wizyta minister Wasiak na Dolnym Śląsku

21-05-2015

Ruszają pierwsze konkursy z PO WER dla uczelni

350 mln zł – to pula środków dla dwóch konkursów z Programu Wiedza Edukacja Rozwój ogłoszonych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Uczelnie wyższe będą mogły starać o unijne wsparcie na Program Rozwoju Kompetencji oraz zakup systemów antyplagiatowych. Nabór projektów potrwa od 22 czerwca do 22 lipca 2015 r.
więcej »o Ruszają pierwsze konkursy z PO WER dla uczelni

20-05-2015

Współpraca biznesu i nauki

Wiceminister Iwona Wendel

Poznański Park Naukowo-Technologiczny stworzył idealne warunki do rozwoju innowacyjnych pomysłów, a współpraca z naukowcami sprawia, że jest doskonałym partnerem w procesie komercjalizacji wyników badań i opracowywania nowoczesnych rozwiązań – podkreśliła wiceminister Iwona Wendel otwierając konferencję „Cluster of Science, Technology and Innovation”. Wydarzenie zorganizowano z okazji 20-lecia istnienia Parku.


więcej »o Współpraca biznesu i nauki

19-05-2015

KE wszczęła postępowanie wobec Niemiec w sprawie przepisów o płacy minimalnej (MiLoG)

Wszczęcie przez Komisję Europejską formalnego postępowania przeciwko Niemcom w związku z przyjęciem przepisów o płacy minimalnej (MiLoG) i środków administracyjnych związanych z ich stosowaniem jest wynikiem działań podejmowanych przez polski rząd we współpracy z państwami członkowskimi Unii.
więcej »o KE wszczęła postępowanie wobec Niemiec w sprawie przepisów o płacy minimalnej (MiLoG)
20-05-2015

Wspólne działania Polski i Azerbejdżanu w sektorze żeglugi morskiej

Podpisanie umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Azerbejdżanu
Rozwój współpracy w dziedzinie żeglugi morskiej pomiędzy Polską a Azerbejdżanem, wspólne działania na rzecz rozwoju żeglugi międzynarodowej, w tym bliskiego zasięgu oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa morskiego i ochrony środowiska to główne cele podpisanej 20 maja 2015 r. umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Azerbejdżanu. Ze strony polskiej umowę podpisała wiceminister infrastruktury i rozwoju Dorota Pyć. Delegację Azerbejdżanu reprezentował Prezes Urzędu Morskiego Gudrat Gurbanov.
więcej »o Wspólne działania Polski i Azerbejdżanu w sektorze żeglugi morskiej

 

Kalendarz wydarzeń
Maj 2015
pnwtśrczptson
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Fundusze Europejskie 2014-2020
Fundusze Europejskie 2007-2013
Mapa Dotacji UE – strona otwiera się w nowym oknie
Program Mieszkanie Dla Młodych
Program Budowy Dróg Krajowych
Strategia Rozwoju Transportu do 2020 r.
Partnerstwo Publiczno-Prywatne
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Szwajcarsko Polski Program Współpracy
Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Pomoc Techniczna 2007-2013